Strony

Kronika rok 2012/2013

 SIERPIEŃ 2013r.
19 sierpnia zawitała w Krzęcinie 22-osobowa grupa młodzieży z Gminy Krzęcin w woj. zachodniopomorskim. Harcerze 7 DH im. Armii Krajowej towarzyszyli Gościom w poznawaniu naszego regionu i miłym spędzaniu czasu w Krzęcinie.
 

LIPIEC 2013r.
11 - 15 lipca - udział 2 osobowej delegacji 7 dh im. Armii Krajowej w wyprawie edukacyjnej na Wołyń zorganizowanej w 70 rocznicę zbrodni wołyńskiej przez oddział IPN w Krakowie oraz Bratnią Pomoc Akademicką im. św. Jana z Kęt "Cantianum"


CZERWIEC 2013r.

4 czerwca - spotkanie z przedstawicielami związku Sybiraków o. w Krakowie na czele z prezesem Panią Aleksandrą Szemioth.
 


9 czerwca, 27 lipca, 25 sierpnia - pomoc SPZK przy zorganizowaniu pleneru malarskiego w ramach programu „Odkrywaj Skarby Blisko Krakowa”.
  
 MAJ 2013r.
3 maja - udział w gminnych obchodach Uchwalenia Konstytucji 3 mają. Otwarcie Skweru im. Lecha Kaczyńskiego w Skawinie.11 maja - wyjazd do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Sybiraków na Jasną Górę – program artystyczny „W Hołdzie Polskim Sybirakom”. Zwiedzanie ruin zamku w Olszynie.

17 maja - oprowadzanie gości z gminy Krzęcin w woj. zachodniopomorskim po Harcerskiej Izbie Pamięci w Skawinie w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej.
 
KWIECIEŃ 2013r.
2 kwietnia - udział w uroczystościach gminnych – otwarcie w Skawinie ulicy Obrońców Tobruku.
 

MARZEC 2013r.


29 marca - przygotowanie i przeprowadzenie Adoracji Wielkopiątkowej. Trzymanie warty przy Grobie Pana Jezusa.

LUTY 2013r.


22 – 24 luty - zorganizowanie i udział 7 dh im. Armii Krajowej w integracyjnym biwaku z 13 dh "Spadochron" z Gaja, przeprowadzonym pod hasłem „Dnia Myśli Braterskiej” w Lanckoronie.

 STYCZEŃ 2013r.
27 stycznia - wielu starszych harcerzy zaangażowało się w projekt „Koncert Kolęd z Jasełkami” przygotowywany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej. Obsadzono nimi wiele ról, a za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest nasz zastępowy – utalentowany Wojtek G.
 
 

12 – 16 stycznia - troje harcerzy (ze względu na brak większej ilości miejsc) uczestniczyło w kursie przybocznych i zastępowych zorganizowanym przez Hufiec Ziemi Wadowickiej w Korzkwi koło Krakowa. Cała trójka ukończyła kurs.
 
12 stycznia - przedstawicielka naszej drużyny uczestniczyła w przygotowaniu opłatka dla Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, które odbyło się w kościele św. Katarzyny w Krakowie.


GRUDZIEŃ 2012r.
 20 grudnia - opłatek w 5 Batalionie Dowodzenia Kraków - Rząska im. gen. Stanisława Hallera


16 grudnia - przedstawiciele drużyny udali się wraz z innymi harcerzami po Betlejemskie Światełko Pokoju do słowackiego miasteczka Svit, aby przywieź je do naszej gminy i miejscowości. Grupa harcerzy 22 grudnia podczas Rorat przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju naszej wspólnocie parafialnej.

 
 
LISTOPAD 2012r.

8 listopada - grupa harcerzy wzięła udział w IV Wieczornicy Niepodległościowej organizowanej przez SP nr 4 w Skawinie.

 


9 listopada - uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej (na skawińskim cmentarzu) poświęconej batalionowi AK „Biedronka”, który działał w czasie wojny na terenie Skawiny i okolic. Tablica zawiera nazwiska żołnierzy, którzy oddali życie za Ojczyznę, a miejsce ich pochówku nie jest znane. W związku z tym zrodził się pomysł aby nasza drużyna uczyniła batalion AK „Biedronka” swoim bohaterem. Praca związana z przyjęciem nazwy rozpocznie się z nowym półroczem.
13 listopada - drużyna czynnie uczestniczyła w uroczystości związanej z pierwszą rocznicą posadzenia „Dębów Pamięci” gen. broni Stanisława Hallera i kpt. Feliksa Grabskiego oraz kolejną rocznicą Odzyskania Niepodległości. Przed głównymi uroczystościami nasi harcerze spotkali się z seniorkami i seniorami harcerstwa naszej gminy. Wysłuchali wspomnień i śpiewali wspólnie harcerskie piosenki.

PAŹDZIERNIK 2012r. 

19 października na zaproszenie płk-a  Stanisława Grodeckiego wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Wojsk Łączności i Informatyki 5 Batalionu Dowodzenia - Kraków - Rząska. Mogli tam wykazać się umiejętnością strzelania, oglądali wojskowy sprzęt łącznościowy, przyglądali się defiladzie i mogli spróbować wojskowej grochówki. Mieli tam też kolejną okazję spotkać się z zaprzyjaźnionymi Żołnierzami Sił Zbrojnych na Zachodzie, Tomaszem Skrzyńskim i Wojciechem Narębskim, którzy walczyli w czasie II Wojny Światowej u boku gen. Władysława Andersa.


WRZESIEŃ 2012r.


28 – 30 września harcerze wzięli udział w IX Zlocie Harcerstwa Powiatu Krakowskiego, który tym razem odbył się w Gaju pod hasłem: „85 Rocznica Mazurka Dąbrowskiego jako Hymnu Narodowego”. Przez trzy dni uczestnicy zmagali się z różnymi zadaniami, zdobywali sprawności i świetnie się bawili. Do uzyskania pucharu najlepszej drużyny zlotowej zabrakło im zaledwie pół punktu – jesteśmy z Nich bardzo dumni. 
  

23 września - 7 dh im. Armii Krajowej wraz z gronem pedagogicznym SP w Krzęcinie włączyła się w wieczorną adorację przed obrazem Jezusa Miłosiernego w tym dniu kościele parafialnym w Krzęcinie.