Strony

Kronika 2016/2017

LIPIEC 2017
3 lipca przedstawiciele naszego środowiska zchowo - harcerskiego uczestniczyli w obchodach 74. rocznicy śmierci gen. Władysława Sikorskiego zorganizowanej przez Związek Sybiraków o. w Krakowie w Katerze Wawelskiej. 

CZERWIEC 2017
24 czerwca 

19 czerwca odbyła się całodniowa wycieczka na zakończenie roku zuchowo - harcerskiego do Sanktuarium Maryjnego na Wiktorówkach. Zuchy, harcerze, instruktorzy, nauczyciele i rodzice dziękowali Królowej Tatr za mijający rok szkolny i harcerski. 
 W tym dniu nasze środowisko zuchowo - harcerskie miało dodatkowy powód do świętowania. Troje harcerzy złożyło zobowiązanie instruktorskie w obecności opiekuna próby hm. Haliny Jaskiernej z której rąk przyjęli podkładki przewodnikowskie. Byli to: pwd. Natalia Waga, pwd. Wojciech Góralczyk i pwd. Bartłomiej Ciernia. Jesteśmy z nich dumni i życzymy im wielu sukcesów oraz wytrwałości w pełnieniu służby instruktorskiej.

Po mszy świętej 65 osobowa grupa powędrowała na Polanę Rusinową gdzie zuchy podziwiały piękną panoramę Tatr, a harcerze z przewodnikiem tatrzańskim powędrowali na Gęsią Szyję.
 W godzinach wieczornych zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Krzęcina.

4 czerwca gościliśmy w  naszej szkole członków Stowarzyszenia "Równa Szansa" wraz z ich podopiecznymi. Zuchy i harcerze przygotowali krótkie przedstawienie oparte na fragmentach książki Antoina de Saint-Exupéry pt.: "Mały Książę". W tym dniu odbyły się również: Obietnica Zuchowa i Przyrzeczenie Harcerskie. 
Wszyscy uczestnicy spotkania świętowali Dzień Dziecka nie brakło więc zabaw, radości i smakołyków.
Dziękujemy!

MAJ 2017
12-13 maja zuchy i harcerze 77 wzięli udział w "Wiosennym" Biwaku w Gaju.

  
KWIECIEŃ 2017
22 - 23 kwietnia odbyła się II Harcerska Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Chorągwi Krakowskiej. Nasza drużyna była reprezentowana przez 23 harcerzy, którzy dzielnie pokonali 15 km trasę. GRATULUJEMY!
 

14 kwietnia 77 DH "BIEDRONKA" im. Armii Krajowej przygotowała i prowadziła wraz z nauczycielami i uczniami Adorację Wielkopiątkową w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krzęcinie. Jak co roku harcerze trzymali wartę przy Grobie Pana Jezusa.
 

8 - 9 kwietnia 5 osobowy patrol "PARASOL Z BIEDRONKI" wziął udział w XVIII Akcji "Koppe" zorganizowanej przez Zabierzowski Szczep "Kolumbowie". Jesteśmy z Nich DUMNI!
 

8 kwietnia 7 osobowa delegacja wzięła udział w obchodach 77. rocznicy Drugiej Wywózki Polaków na Syberię zorganizowanych przez Związek Sybiraków o. w Krakowie w Klasztorze Ojców Kapucynów w Krakowie.
 

MARZEC 2017
25 marca 25 harcerzy, 15 zuchów, 3 instruktorki i 1 sympatyczka uczestniczyło w uroczystym Apelu na Rynku Krakowa i Grze Miejskiej zorganizowanej z okazji Święta ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Pogoda dopisała, humory też więc wszyscy cali i zdrowi, a przede wszystkim szczęśliwi, wrócili do domów.
 

 
11 marca pięciu harcerzy zakończyło kurs zastępowych "Z drugiej strony" - jesteśmy z nich DUMNI!
 

LUTY 2017
24-26 lutego pierwszy zjazd Kursu Przybocznych i Zastępowych w Michałowicach w którym uczestniczyło sześcioro naszych harcerzy: pion. Edyta Ś. - kurs przybocznych, pion. Karolina K., trop. Julia K., trop. Karolina Ś., odkr. Bartek R., mł. Szymon K. - kurs zastępowych. Życzymy wielu wrażeń i owocnego szkolenia.
 
22 lutego - przedstawiciele zuchów i harcerzy uczestniczyli we Mszy Świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza z okazji Dnia Myśli Braterskiej i 10-lecia Szczepu ZHR "KOGNIA"  działającego w Skawinie. Serdecznie DZIĘKUJEMY za zaproszenie.
 

10 lutego - w Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń w Forcie Skotniki odbyło się spotkanie upamiętniające 77. Rocznicę Pierwszej Deportacji Polaków na SyberięUczestniczyły w nim dwie przedstawicielki naszego środowiska harcerskiego. Dziękujemy.
(zdjęcia autorstwa Pani Wandy Puszko Tarnawskiej)
 
 
 
 
 
  
STYCZEŃ 2017
8 stycznia - 21 osobowa delegacja naszej drużyny wzięła udział w Spotkaniu Opłatkowym Związku Sybiraków o. w Krakowie, który został zorganizowany w Nowohuckim Centrum Kultury. 

GRUDZIEŃ 2016
19 grudnia - 19 osobowa delegacja zuchów i harcerzy wraz z przedstawicielami Komendy Chorągwi Krakowskiej uczestniczyła w Małopolskim Spotkaniu Opłatkowym zorganizowanym w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Nasze zuchy towarzyszyły Komendantowi Chorągwi hm. Mariuszowi Siudkowi, kapelanowi ks. Łukaszowi i z-cy komendanta phm. Arturowi Walkowiakowi w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju cdn. ;)

18 grudnia - zuchy i harcerze wraz z przebywającymi w naszej szkole na trzy dniowym biwaku harcerzami uczestniczyli we Mszy Świętej o godzinie 9:00 w Kościele Parafialnym pod  wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krzęcine podczas której przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju na ręce ks. proboszcza Zdzisława Budka.

 
17 grudnia - na sali gimnastycznej SP w Krzęcinie zuchy 77 GZ "LEŚNE ROBACZKI" i harcerze 77 DH "BIEDRONKA" im. AK spotkali się na uroczystym kominku opłatkowym. Gawędę o historii i znaczeniu tegorocznego hasła Betlejemskiego Światła Pokoju "Odważnie Twórzmy Pokój" powiedziała dh hm. Halina J

11 grudnia - 9 osobowa reprezentacja krzęcińskich harcerzy i zuchów uczestniczyła wzięła udział w Apelu Chorągwi Krakowskiej ZHP na Wzgórzu Wawelskim podczas którego Naczelnik ZHP przekazał Komendantowi hm. Mariuszowi Siudkowi Betlejemskie Światło Pokoju
Nasza delegacja uczestniczyła również we Mszy Świętej odprawionej w Katedrze Wawelskiej podczas której nasi przedstawiciele wraz z Komendantem Chorągwi złożyli BŚP jako dar ofiarny.
Mimo wietrznej i deszczowej pogody udało się dowieźć Betlejemskie Światło Pokoju do Krzęcina gdzie zostanie ono przekazane społeczności lokalnej w czwartą niedzielę adwentu podczas Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Krzęcinie. 
 
 
 
2-3 grudnia - już po raz czwarty instruktorzy i funkcyjni 77 DH "BIEDRONKA" i 73 DH "JASTRZĄB" zorganizowali "Biwak Mikołajkowy" dla zuchów i harcerzy przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie.
W tym roku, oprócz stałych bywalców: zuchów z 77 GZ "LEŚNE ROBACZKI" i harcerzy z 77 i 73 DH, gościliśmy Harcerzy z "Radosnych Bratków" z Waganowic. 
86 uczestników biwaku składa podziękowania pani dyrektor Annie Kawaler za udostępnienie budynku szkoły, paniom: Monice Stawowiak, Elżbiecie Kudle i Marii Buratyńskiej za wspaniały obiad, a św. Mikołajowi za prezenty.
Organizatorzy dziękują wszystkim obecnym za wzorową postawę i pełne RADOŚCI spotkanie.

 Do zobaczenia za rok!
 LISTOPAD 2016

4 listopada -  społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości, 5. rocznicy posadzenia "Dębów Pamięci" gen. Stanisława Hallera i por. Feliksa Grabskiego, 3. rocznicy nadania imienia 3 Baonu AK BIEDRONKA naszej drużynie harcerskiej oraz święcie patrona szkoły Batalionów Chłopskich.
Tego dnia, z inicjatywy 77 DH "BIEDRONKA" im. AK, została posadzona "Sosna Pamięci" poświęcona Zesłańcom Sybiru oraz nastąpiło odsłonięcie pamiątkowej tablicy o treści: Zesłańcom Sybiru "Jeśli zapomnę o nich,Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie" (A. Mickiewicz). Jej wykonawcą i fundatorem jest Pan Janusz Pijocha.
W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Związku Sybiraków o. w Krakowie oraz wielu Znamienitych Gości. Rodzicami Chrzestnymi "Sosny" zostali: Pani Aleksandra Szemioth - prezes Związku Sybiraków o. w Krakowie, Pan Stanisław Libura - Sybirak, Pan Piotr Ćwik - wice-Wojewoda Małopolski, Pan Paweł Kolasa - Burmistrz Miasta i Gminy Skawina.

Zuchy i harcerze przygotowali montaż słowno - muzyczny o tematyce patriotycznej.
Wszystkim obecnym DZIĘKUJEMY za uświetnienie tych uroczystości swoją obecnością.


1 listopada - krzęcińscy harcerze i zuchy włączyli się w zorganizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej VII Kwestę na odnowę zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Krzęcinie.
 

PAŹDZIERNIK 2016
31 października - harcerze 77 DH "BIEDRONKA" im. AK udali się na Cmentarz Rakowicki w Krakowie gdzie razem z Panią Aleksandrą Szemioth i Panią Barbarą Łuczyńską odwiedzali groby zmarłych Sybiraków na których złożyli znicze i przygotowane na zbiórce chorągiewki.8-9 października - XXII Rajd Jurajski Hufca Podkrakowskiego ZHP, który w tym roku został zorganizowany pod hasłem "Wojtek - Żołnierz Generała Andersa" w Rybnej, uczestniczyło około 350 zuchów i harcerzy z drużyn Powiatu Krakowskiego. Nasze środowisko było reprezentowane przez 15 zuchów, 21 harcerzy i 3 instruktorki. Cód i jesienna słota
nie stanowiły żadnej przeszkody w podejmowaniu kolejnych wyzwań podczas biegu patrolowego. Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i dobrą zabawę.

WRZESIEŃ 2016  
17 września harcerze 77 DH "BIEDRONKA" im. Armii Krajowej uczestniczyli w obchodach 77. rocznicy agresji ZSRR na Polskę oraz w wewnętrznych obchodach Dnia Sybiraka zorganizowanych przez Zarząd Związku Sybiraków o. w Krakowie. Spotkanie odbyło się w Klasztorze o.o. Kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie.